click me
click or press space

ZOT SiarkopolCategory: Kategoria
gry

2 marca, 2021    by  ‣  0 comments

Gry komputerowe czy są bezpieczne?Nie zawsze zaś zrobienie pauzy, czy zapisanie gry jest możliwe, a jeśli gracz jest na bardzo zaawansowanym etapie gry, czyli przeszedł już przeszło trzy czwarte plansz, wówczas można zrozumieć, że nie będzie chciał jej przerwać.

Jednak, jeśli grę można zatrzymać, a okaże się że zaistniała jakaś potrzeba, by gracz wrócił do realnego świata i na przykład coś załatwił, a on nie będzie w ogóle zainteresowany tematem, wówczas można wnioskować, że taka osoba jest uzależniona. Uzależniony gracz często też potrafi być agresywny, dlatego też jeśli zauważy się, że zachowuje się dość niepokojąco, najlepiej spróbować z nim na spokojnie porozmawiać o tym problemie.

A co oznacza zdrowy tryb życia?

Obecnie bardzo często możemy zadawać sobie pytanie, co to znaczy prowadzić zdrowy styl życia, jeśli na przykład nasza codzienność wymaga od nas wielu wyrzeczeń i poświęceń. Z pewnością teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy uważać na to, by nie wyręczać się za każdym razem rozwiniętą technologią, gdyż w ten sposób zaczynamy wieść coraz bardziej gnuśniejący tryb życia.

Przykładem może być sytuacja, kiedy będziemy pracować długo przy komputerze i zauważymy, że zaszło już słońce, w związku z czym zechcemy odsłonić rolety. Zazwyczaj w takiej sytuacji po prostu wstalibyśmy od komputera i ręcznie je odsłonili, jednak teraz, kiedy można dany pokój wyposażyć w odpowiedni mechanizm do automatycznego opuszczania i podnoszenia rolet, nie uda nam się zrobić sobie choćby takiej wymuszonej przerwy. Jak wiemy siedzenie po kilka godzin przed komputerem bez żadnej przerwy, może być bardzo szkodliwe, na przykład dla wzorku.

Ponadto musimy też pamiętać o tym, że patrzenie się cały czas w ekran monitora powoduje zmęczenie, zatem po kilku godzinach będziemy mieć wrażenie, jakbyśmy siedzieli przy biurku chociaż o jedną trzecią czasu dłużej. Warto więc znajdywać sobie drobne wymówki w pracy po to, by na chwilę się oderwać od swoich zajęć, przespacerować, rozprostować kończyny. Dzisiaj bardzo często potrafimy sobie znaleźć wymówkę, jednak po to, by pracować jeszcze dłużej, a takie postępowanie z pewnością nie będzie mieć dobrego wpływu na nasze samopoczucie.
« »